Loading..

Отримайте перевагу: важливість спортивного масажу для досягнення найкращих результатів

переваги спортивного масажу, масаж київ

По суті, спортивний масаж-це свого роду процедура, що виконується для людей, які професійно або просто активно займаються спортом, для поліпшення фізичної активності і прискорення процесу відновлення в організмі.

Це незамінний елемент, якщо ви розглядаєте спортивний масаж як частину всього тренувального процесу. Під час таких масажних процедур, наприклад, в порівнянні з класичним масажем, можна домогтися більш глибокого пропрацювання груп м’язів, поліпшується приплив крові до м’язових волокон по всій їхній глибині. Це, в свою чергу, допомагає підвищити силові показники спортсменів.

Принцип дії різних мануальних процедур, таких як спортивний масаж, заснований на ефекті розширення кровоносних судин. Цей ефект дозволяє поліпшити виведення метаболітів з м’язових волокон і збільшити приплив багатої поживними речовинами крові до органів і тканин.

Ще одним корисним ефектом, який можна спостерігати під час процедури масажу, є поліпшення харчування і рефлексів м’язової тканини, що дозволяє поліпшити провідність нервових імпульсів і підвищити загальну витривалість під час тренувань.

Основні переваги спортивного масажу:

 • Запобігає ризику отримати травму при максимальних навантаженнях;
 • Стимулює кровоприплив, за рахунок чого зменшується навантаження на серцево-сосудисту систему;
 • Знижається вплив молочної кислоти на організм спортсмена;
 • Збільшення пампінгу в м’язах що допомагає швидше отримати результати від тренування.

Основна відмінність між спортивним масажем і класичним масажем полягає в більш глибокому пропрацюванні різних груп м’язів і кількості задіяних нервових вузлів.

Види спортивного масажу

 • Спортивний масаж (тренувальний);
 • Перед тренувальний;
 • Розминаючий;
 • Перед стартовий;
 • Зігріваючий;
 • Відновлюючий.

Тренувальний масаж проводиться для зниження ризику отримання травм –

підвищує витривалість і результати спортсменів.  Вплив на м’язи здійснюється розтираючими рухами, які надають тонізуючу дію на м’язову тканину.

Вибір конкретних технік і характеристик тренувального масажу залежить від особливостей виду спорту, індивідуальних особливостей організму спортсмена, а також інтенсивності і тривалості планованого навантаження.

Залежно від цих факторів також використовуються різні навантаження на м’язи. Варто враховувати, що спортсмени не повинні відчувати болю під час масажу. Тривалість сеансу, як правило, становить 40-60 хвилин, протягом яких фахівець впливає на певні групи м’язів з необхідною силою.

Перед тренувальний – його слід проводити навіть в тому випадку, якщо спортсмен змушений тимчасово припинити тренування з різних причин, наприклад, через незначні травми або пошкодженя. У цьому випадку Регулярний масаж дозволить вам залишатися у формі, тому в майбутньому буде легше відновити тренувальний процес.

Розминаючий масаж – щоб підготувати всі групи м’язів до навантаження, рекомендується виконувати вправу перед кожним тренуванням.

Ви можете робити це самостійно, одягнувши футболку або легінси, і розминати литкові м’язи, поки не відчуєте тепло. Цей метод дозволяє стимулювати кровообіг, тому що м’язи скорочуються краще, а основні групи м’язів розтягуються і скорочуються швидше. Ефект від розминаючого масажу аналогічний звичайній розминці перед тренуванням, коли м’язи адаптуються і готуються до навантаження.

Розминаючий масаж також має додаткові плюси:

 • Підготувати дихальну систему до майбутнього навантаження;
 • Полегшення процесу терморегуляції і тепловіддачі. Завдяки масажу кровоносні судини розширюються, а потові залози починають працювати з більшою силою;
 • Підготувати центральну нервову систему до майбутнього навантаження;
 • Збільшити швидкість рухової реакції.

Перед стартовий масаж – професійним спортсменам це необхідно для досягнення найкращих результатів і максимальної швидкості виконання певних вправ. Це може зробити тільки кваліфікований фахівець, який знає, як правильно впливати на м’язи, щоб привести їх в належний тонус і стимулювати приплив крові. 

Часто такий масаж проводиться перед забігом, після того як спортсмен вже надів свою спортивну форму: шорти, чоловічі легінси для бігу. Також цей вид масажу ефективний при аєробних і силових навантаженнях при роботі в стилі “паверліфтинг” з силовим підходом.

Зігріваючий масаж – це нагадує розминку, але, не звертаючи особливої уваги на напругу м’язової тканини, потрібна спеціальна розігріває мазь, яка дозволяє до межі прискорити кровотік.

Це часто робиться в разі утворення мікророзривів в поперековій області або при защемленні нервів. Це зменшує вплив холоду на м’язи тому воно також ефективно при заняттях в холодному приміщенні або на морозному повітрі. З цієї причини в магазинах, де купують спортивні костюми для катання на лижах та інших зимових видів спорту, часто зустрічаються різні зігріваючі мазі.

Відновлюючий масаж -Цей вид масажу найбільш комфортний, тому що в перервах між тренуваннями і після складних змагань все тіло може максимально швидко розслабитися і відновитися.

Вплив на організм полягає в наступному:

 • Під впливом масажних рухів прискорюється кровообіг, особливо в пошкоджених ділянках;
 • Молочна кислота швидше виводиться з м’язової тканини і зменшує біль у спортсменів;
 • Правильні рухи сприяють припливу крові і постачання м’язової тканини киснем і поживними речовинами;
 • Залишкова напруга знімається, і процес відновлення прискорюється.

До цього виду масажу можна приступати, як тільки спортсмен завершить тренування, зніме спортивний костюм (штани і майку) і пульс і частота дихання прийдуть в норму. Як правило, це займає 10-15 хвилин, в залежності від типу і інтенсивності навантаження.

Ще одним видом спортивного масажу, який істотно відрізняється від інших видів спортивного масажу, є реабілітаційний. Його мета-прискорити відновлення після травм і зменшити біль.

Як саме він впливає на організм:

 • Поліпшує кровообіг необхідний спортсменам після отримання травм різного ступеня тяжкості;
 • Стимулює здатність м’язової тканини до скорочення;
 • Прискорює доступ поживних речовин, що надходять в кров, до пошкоджених ділянок;
 • Запобігає застою крові, знижує ймовірність появи синців і внутрішніх кровотеч;
 • Сприяє регенерації кісткової тканини.

Правильна техніка реабілітаційного масажу передбачає меншу інтенсивність натискання, особливо на пошкоджену область, щоб не погіршити стан. Масаж може стати частиною програми відновлення спортсмена після травм, щоб він міг швидше відновити тренувальний процес.

Чому не варто нехтувати масажем

Роль масажу часто недооцінюють або забувають. Насправді, це дуже ефективна процедура, яка, поряд з фізичною активністю і правильним харчуванням, може стати ще однією складовою успіху. У професійному спорті спортсмени та команди повинні мати таких спеціалістів у своєму штаті, іноді навіть кількох.

Новачкам також дуже зручно скористатися послугами професійного масажиста. Після першого тренування тіло і м’язи відчувають дуже серйозне навантаження і будуть мучити початківців спортсменів неприємними больовими відчуттями. Це може привести до відмови від продовження заняття. Спортивний масаж стане приємним бонусом після важкої роботи, дозволить вам розслабитися і ретельно підготувати свій організм до постійних навантажень.

Спортивний масаж

Тривалість :1 г
Ціна :₴1050Ознайомитись

Загальний масаж тіла

Тривалість :1 г
Ціна :₴850Ознайомитись

Розслабляючий масаж

Тривалість :1 г
Ціна :₴850Ознайомитись

Схожі статті